מזון מומלץ לכלבים – כך תבחרו נכון

כלבים

מחפשים אוכל לכלבים? כיצד נדע לבחור מזון לכלבים?

כל מי שמחזיק כלב בביתו בוודאי יודע כמה אהבה ושמחה הכלבים מביאים אל המשפחה. אך כמובן שבאחריותינו גם לדאוג לצרכים השונים של הכלב והתזונה היא אחד הצרכים הבסיסיים. עיקר התזונה של הכלבים בימינו היא האוכל היבש; קרוקטים יבשים הנותנים מענה לכל הצרכים התזונתיים של הכלב. אך ישנם אנשים רבים אשר אינם מבינים את ההבדלים בין כל סוגי האוכל לכלבים. רבים חושבים שהבדלי המחירים הם רק עניין של מיתוג ויוקרה, ולא מבינים שישנם הבדלים של ממש בערכים התזונתיים ובהשפעתם על בריאות הכלב ואיכות חייו.
אז כיצד בוחרים מזון מומלץ לכלבים?

בחירה לפי שלב ההתפתחות

אחת הנקודות החשובות היא להתאים את האוכל לשלב ההתפתחותי של הכלב. בדיוק כפי שלתינוק בין 3 חודשים, אדם בוגר או אדם קשיש, יש צרכים תזונתיים שונים – בדיוק כך עם הכלבים. הצרכים התזונתיים משתנים לאורך חיי הכלב, למשל גורים זקוקים לרמות גבוהות יותר של חלבון.  לדוגמה במזון לגורי כלבים מבית סאמיט 10 summit תוכלו למצוא מזונות עם כ-30% חלבון, דבר חשוב מאוד עבור גורים.

אלרגיה ורגישויות למזון

כלבים מסוימים מגלים תגובות אלרגיות ורגישויות לסוגי מזון מסוימים. למשל ישנם כלבים רבים המגלים רגישות לעוף, או לרכיבים אחרים באוכל. לא תמיד זה ברור מאליו מה גורם לרגישות, אך כאשר מצליחים לזהות יש להוציא את הרכיב מהתזונה. קיימים יצרני מזון המציעים מזון לכלבים היפואלרגני המתאים לכלבים המגלים רגישות.

חלבונים, ערך קלורי ושאר ירקות

כדאי שתשימו לב לרכיבי המזון. אנו מתייחסים אל זה כאל בשר יבש, אך בפועל מדובר בהרבה מאוד רכיבים ולא רק בשר יבש. במקרים רבים על מנת להוזיל עלויות המזון לכלבים מכיל פסולת של תעשיית הבשר, כמו עצמות טחונות, קרניים ופרסות; באלו אין ערך תזונתי גבוה אך הם מוגשים לכלבים בתוספת יפה של מלח במזונות הזולים. במקרים רבים האוכל לכלבים מבוסס על כמויות גדולות של תירס, בדיוק מאותן הסיבות – זול! אך מדובר ברמת חלבון נמוכה וערך קלורי גבוה. כמו כן ישנם יצרנים המתהדרים בדגנים וסיבים תזונתיים, כאילו היה מדובר במזון לבני אדם. אלו הם לא בהכרח הדברים הטובים עבור הכלב שלכם. אלו יכולים לגרום לבעיות קיבה רבות המתבטאות בשלשולים, הקאות וצואה מוגברת. אם תרצו מזון ללא דגנים עבור הכלב שלכם, תוכלו לנסות את SUMMIT GRAIN FREE שנחשב למזון בריא ואיכותי.

וכמובן חשוב גם שהתזונה תכיל את הוויטמינים והמינרלים הדרושים עבור הכלב.

זכרו כי עבור כלבים רבים האוכל היבש הוא התזונה היחידה או העיקרית ולכן יש לה השפעה קריטית על בריאותם – כל מחסור וכל עודף ישפיע על בריאותם, משקל גופם, התנהגותם ורמת הפעילות ואפילו מראה הפרווה. מקובל לחלק את המזונות לכלבים בתור מזונות בסיסיים, פרימיום וסופר פרימיום. כאשר מבחינת המחיר המזונות הבסיסיים הם הזולים ביותר, אך אינם האידאליים לבריאות הכלב, ואילו מזונות הפרימיום הם הטובים ביותר אך גם היקרים ביותר. בעת בחירת אוכל לכלבים מומלץ להתייעץ עם ווטרינר על מנת לבחור את האוכל הטוב ביותר והמתאים לתקציב שלכם.

אולי יעניין אותך גם:
אהבת את המאמר? שתף עם חבריך!