מה אסור לתת לכלב לאכול – הרשימה המלאה

כלבים

לפעמים כאשר הכלב החמוד שלנו מסתכל עלינו בעיני פאפי אנו מתפתים לחלוק איתו כמה פירורים מהצלחת, אותם הוא מייד בולע בהתלהבות. אך האמת שכדאי להיות מודעים לכך שהרבה מאוד מאכלים שנראים לכם תמימים ובלתי מזיקים עלולים להיות רעילים ולגרום לבעיות שונות אצל הכלבים. אז להלן מדריך קצר הסוקר את מה שאינו מתאים בתור אוכל לכלבים. אם אתם נוהגים לשתף את הכלבים במה שאתם אוכלים, או אולי נוהגים להכין מזון לכלבים בעצמכם, כדאי לכם לקרוא את המדריך הבא.

המזונות שאינם מתאימים בתור אוכל לכלבים

בצל ושום – בצל ושום הם רכיבים בהרבה מאוד סוגי תבשילים, ואין ספק שהם מוסיפים הרבה מאוד טעם. אבל לפני שאתם מורידים איזו כף מהצלחת שלכם עבור הכלב, כדאי שתדאו ששום ובצל על כל סוגיו (כולל עלי עירית), אינם מתאימים בתור אוכל לכלבים. הם רעילים עבור הכלבים וההשפעה שלהם לא תמיד מתגלה באופן מיידי. הם גורמים לגירוי בקיבה ונזק לתאי הדם האדומים.

שוקולד – הקקאו ממנו מיוצר השוקולד מכיל אלקלואיד בשם תאוברומין, זהו מקור הטעם המר של הקקאו. וכל שמדובר בשוקולד יותר מריר, כך גם יש בו יותר תאוברומין. גופו של הכלב אינו מסוגל לפרק את החומר הזה ולכן הוא נחשב למסוכן; לא רק לכלבים אלא גם לסוסים ובעלי חיים נוספים. השוקולד יכול לגרום לכשל כליות, התקפים אפילפטיים ומוות. שוקולד הוא אינו מזון לכלבים!

אגוזי מקדמיה – אגוזי מקדמיה הם רעילים מאוד עבור הכלבים. כל אוכל שיש בו אגוזי מקדמיה אינו מתאים עבור לכלבים. ישנם מוצרים מתוקים רבים המכילים מקדמיה וגם שוקולד; שילוב זה הוא קטלני מאוד עבור הכלבים .

ענבים וצימוקים –  למרות שטעמם המתקתק של הענבים יכול להיות אטרקטיבי עבור הכלבים, זהו בשום פנים ואופן לא אוכל לכלבים. אלו עלולים לגרום לכשל קיבה, ונזקים לכבד. 

אלכוהול  – אם זה נראה לכם משעשע לראות את הכלב משתכר, הדבר עלול להיות מסוכן מאוד ואלכוהול הוא אינו רכיב במזון לכלבים. האלכוהול גורם להרעלה, שלשולים, הקאות ואף נזק למערכת העצבים.

ישנם מזונות שונים שאולי לא התכוונו לתת אותם בתור מזון לכלבים, אך ברגע זה או אחר הכלב הסקרן חטף איזה משהו מהשולחן במטבח. למשל דבר תמים כמו בצק שמרים ששמתם להתפחה יכול להיות מסוכן עבור הכלבים. התפיחה תמשיך בתוך קיבת הכלב, תגרום לכאבים ואף היווצרות של אלכוהול הגורם להרעלה. כמו כן ברבים מהמוצרים שאנו אוכלים יש סוכר והוא אינו מיועד עבור כלבים. ואם מדברים על סוכר, במוצרים רבים תוכלו למצוא את תחליף הסוכר XYLITOL, אשר גם הוא נחשב רעיל לכלבים. סוכר גורם לנזק לשיניים, סכרת והשמנה. עוד דבר שכדאי להיות זהירים איתו הוא האבוקדו; הפרי עצמו בטוח אך קליפת האבוקדו והגרעין מכילים חומר רעיל.

יש סיבה מדוע ישנו אוכל לכלבים; זהו מזון הנועד לספק לכלב את כל הצרכים התזונתיים ואינו מכיל חומרים העשויים להיות רעילים. זה לפעמים מפתה לתת אוכל לכלבים מהצלחת שלכם והדברים שאתם מנשנשים, אך כדאי להיות מודעים לכך שגם דברים הנראים תמימים עשויים להיות מסוכנים.

אולי יעניין אותך גם:
אהבת את המאמר? שתף עם חבריך!