איזה גודל כלב כדאי לאמץ?

כלבים

אם אתם שואלים את עצמכם האם לאמץ כלב מגזע קטן או גדול, סימן שכבר עשיתם את הצעד הראשון ואתם שלמים עם ההחלטה להביא חבר חדש הביתה. עכשיו רק נשאר לבחור את הכלב.

ישנם גזעי כלבים שונים, כאשר ההבדל הבולט הוא השוני בגודל הכלבים. ישנם זנים קטנים כמו פינצ’ר או יורקשייר טרייר, ישנם גזעים גדולים וישנם גם כאלו שמגיע להם התואר ענקיים. כמובן שלא רק הגודל מבדיל את הגזעים השונים של הכלבים, ישנם הבדלים נוספים במראה, בתכונות ואפילו בעיות רפואיות שונות המאפיינות כל גזע.

אז כיצד תבחרו את הכלב הנכון? להלן כמה שיקולים שכדאי לכם לקחת בחשבון.

המרחב שאתם יכולים לתת לכלב

ככל שהכלב גדול יותר כך הוא זקוק למרחב גדול יותר בשביל להתרוצץ בו ולהוציא אנרגיה. מסיבה זו כלבים קטנים מתאימים יותר לאלו המתגוררים בערים וגזעים גדולים מתאימים לאלו שיכולים להעמיד לרשותו של הכלב חצר לשחק בה. אבל כמובן שאין שחור ולבן, אם בדירה שלכם יש מספיק מקום ויש אפשרות להוציא את הכלב למרחבים בהם יוכל לשחק, תוכלו להסתדר גם עם כלב גדול.

השיקול הכלכלי

להחזיק כלב בבית זו אחריות רבה הדורשת טיפול מתמיד בכלב. על מנת שתוכלו ליהנות מהחיים לצד הכלב, חשוב לשמור על בריאותו ועל ההיגיינה שלו. הדברים הללו דורשים זמן, אבל בנוסף יש להם גם עלויות. לכלב גדול ישנן עלויות טיפול גדולות יותר. זה מתחיל בכמויות האוכל הנדרשות – ברור שמסטיף גדול צורך הרבה יותר אוכל משנאוצר לצורך הדוגמה. אך גם כל טיפול רפואי צפוי להיות יקר יותר; למשל תרופות רבות ניתנות בהתאם למשקל הגוף של הכלב.

הזמן שתוכלו להקדיש לכלב

הכלב צריך לא רק טיפול אלא גם את החברה של בעליו והדברים הללו דורשים מכם להשקיע זמן. כל כלב דורש השקעה של זמן, גם הקטן ביותר. אך כלבים מגזעים גדולים דורשים הליכות ארוכות יותר ואפילו פעולות כמו רחצת הכלב עשויות להימשך יותר זמן. מצד שני תמיד ניתן להיעזר בשירותי רחצה, ואת זמני ההליכה עם הכלב ניתן לחלוק עם יתר בני המשפחה.

הכוח הפיזי שלכם

כלבים גדולים עשויות להיות חזקים מאוד. כמובן שיש לחנך אותם על מנת שתוכלו ללכת איתם ברחוב מבלי שהם ימשכו בכוח לכל הכיוונים. אבל צריך להיות מוכנים לכך. אם מדובר בילדים קטנים או קשישים, רצוי להעדיף כלב קטן שהם יוכלו לשלוט בו בקלות.

לאיזה גודל הכלב יגיע

אחת השאלות כאשר מסתכלים על גור כלבים היא לאיזה גודל הכלב יגיע. אם מדובר בכלב גזעי התשובה די פשוטה. ניתן בקלות לבדוק מהו הגודל הממוצע של הגזע ולדעת למה לצפות. אך כאשר מדובר בכלבים מעורבים לעתים קשה להעריך זאת בגיל צעיר, בעיקר כאשר איננו יודעים מה היה גודלם של הוריו. במידה ואנו יודעים מי הם שני הורים של הכלב, הכלב צפוי להיות באותו סדר גודל עם נטייה להיות בגודל האם. וטרינרים יכולים להעריך על פי מאפיינים שונים של הגור, כמו למשל גודל כפות רגליו.

אולי יעניין אותך גם:
אהבת את המאמר? שתף עם חבריך!